Осінь в Оттаві

Представлене зображення було отримане 14 жовтня 2020 року з борту МКС. На ньому можна побачити канадську столицю Оттаву.

Осіння Оттава з космосу. Джерело: NASA

Оттава розташована в районі злиття трьох водних шляхів — річки Оттава, річки Рідо, а також однойменного каналу, який зв’язує місто з озером Онтаріо. Рідо був відкритий у 1832 році і є найстарішим постійним каналом Північної Америки. Цікаво, що спочатку він мав переважно військове призначення. У разі нової британо-американської війни канал мав стати ключовим компонентом маршруту постачання між Монреалем та військово-морською базою у Кінгстоні.

Щодо самого міста, то воно отримало свій столичний статус у результаті компромісу. У середині XIX століття багато канадських міст боролися за право стати столицею найбільшої британської колонії. Проблема ускладнювалася тим, що франкоканадці, які на той час становили майже половину населення країни, різко заперечували проти розміщення столиці в англомовному регіоні. Отже, вибір ліг на Оттаву. Це місто розташовувалося на кордоні між Верхньою та Нижньою Канадою та мало змішане англо- та франкомовне населення.

Осіння Оттава з космосу. Джерело: NASA

На захід від Оттави розташований парк (або, правильніше сказати, лісовий масив) Гатіно, що має площу 360 км. У момент знімання його дерева — клени та гикорі — вже забарвилися у красиві оранжево-червоні та золотаво-бронзові кольори. Не дивно, що місцеві жителі називають цю пору року «осінньою рапсодією».

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov