Опубліковані перші знімки супутника Landsat 9

Наприкінці вересня ракета Atlas V успішно вивела на орбіту супутник під назвою Landsat 9. Це апарат дистанційного зондування Землі, створений у межах однойменної програми NASA та Геологічною службою США.

31 жовтня Landsat 9 зробив першу пробну серію знімків, яка демонструє його можливості. Супутник сфотографував мангрові ліси на північно-західному узбережжі Австралії, резервацію народу навахо, Гімалаї, узбережжя Флориди, а також Детройт та озеро Ері.

Landsat 9 оснащений двома науковими інструментами. Прилад OLI-2 здатний знімкувати у дев’яти різних спектральних діапазонах та отримувати зображення з роздільною здатністю до 15 м/піксель. Інструмент TIRS-2 призначений для реєстрації потоку теплового випромінювання та може вимірювати коливання температури земної поверхні.

Програма Landsat є найтривалішим в історії проєктом з отримання супутникових зображень земної поверхні. Перший апарат серії був запущений ще 1972 року під назвою ERTS-A. Пізніше він був перейменований на Landsat-1. Загалом за роки існування програми побудували дев’ять апаратів (один з них не зміг вийти на орбіту через аварію ракети).

Після завершення калібрування інструментів Landsat 9 має замінити Landsat 7, який перебуває у космосі з 1999 року і практично повністю вичерпав запаси палива. Але на цьому історія Landsat 7 не закінчиться. Вже наступного року він візьме участь у дуже цікавому експерименті. Landsat 7 стане метою побудованого компанією Maxar апарата OSAM-1, призначеного для продовження життя старої космічної техніки. Він зістикується з супутником, використовуючи при цьому дві роботизовані руки. Далі OSAM-1 спробує дозаправити Landsat 7. У разі успіху експеримент доведе можливість обслуговування космічних апаратів, конструктори яких  спочатку не передбачали такої опції.

За матеріалами https://www.nasa.gov