Американо-французький супутник SWOT, призначений для відстежування змін у річках та океанах Землі, готується до старту. Його запуск затримався через транспортні проблеми, пов’язані з російсько-українською війною.
Супутник для вивчення океанів
Thales Alenia Space, головний розробник супутника Surface Water and Ocean Topography (SWOT), 6 вересня оголосив, що завершує приготування до його транспортування до місця запуску. Цей апарат є спільним франко-американським проєктом за участю Канадського космічного агентства. Тому будували його в Європі, а запускати будуть ракетою Falcon 9 з авіабази Ванденберг.
SWOT призначений для дослідження гідросфери нашої планети. Він оснащений радаром із синтезованою апертурою, схожим на той, що недавно купив для України Сергій Притула. Також на ньому є висотомір та низка інших приладів.
Усе це дозволяє SWOT відстежувати океанські течії та те, як вони змінюються внаслідок зміни клімату. Крім того, науковці планують відстежувати процеси, які відбуваються у річках та озерах Землі внаслідок людської діяльності.
Труднощі з перевезенням SWOT
Із запуском супутника були деякі проблеми. Важить він близько двох тонн. Тому везти його через Атлантичний океан планувалося літаком КБ Антонова. Але через російсько-українську війну світова космічна індустрія не забезпечується ними повною мірою. Тому багато компаній зараз розглядають морські шляхи перевезення для своїх важких космічних апаратів.
Саме такий спосіб пропонували й для SWOT. Але він був пов’язаний зі значними втратами грошей та часу. Вихід знайшли американські військові. Спеціально для транспортування супутника вони підготували літак С-5. Угода про це буде підписана незабаром.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine