Новий висотний тест прототипу Starship завершився невдачею

30 березня компанія SpaceX провела нове льотне випробування прототипу космічного корабля Starship c порядковим номером SN11. Воно завершилося невдачею: апарат не зумів виконати посадковий маневр і, за деякими даними, з метою безпеки був підірваний у повітрі.

Висотний тест прототипу Starship. Джерело: SpaceX

SN11 успішно стартував і дістався до планової висоти 10 км. Відомо, що під час підйому один із двигунів прототипу не вийшов на штатний режим роботи. Утім, за словами Ілона Маска, теоретично це не повинно було стати критичним фактором для випробування.

Досягнувши потрібної висоти, SN11 розпочав зниження. Через 5 хвилин і 49 секунд після старту один із трьох його двигунів був перезапущений, щоб почати посадковий маневр. У цей момент трансляція з борту літального апарата перервалася. Незабаром пролунав вибух, після чого на стартовий майданчик почали падати уламки.

Оскільки випробування відбувалося за майже нульової видимості через густий туман, момент руйнування прототипу не потрапив на відео. На думку спостерігачів та експертів, найімовірніше, апарат перебував у неправильному положенні, що призвело до активації системи припинення польоту. Утім, поки що від SpaceX не надходило жодних офіційних повідомлень щодо причин аварії та можливого підриву корабля.

Політ SN11 став четвертим висотним тестом прототипу Starship. Апарати SN8 і SN9 розбилися під час посадки, SN10 зумів сісти, але зазнав ушкоджень і вибухнув через кілька хвилин через загоряння. Політ SN11 імовірно став останнім тестом у подібній конфігурації. Наступне випробування прототипу буде вже орбітальним.

За матеріалами https://spaceflightnow.com