Нова американська ракета Vulcan Centaur успішно здійснила свій перший старт. Вона відправила на Місяць роботизований зонд Peregrine приватної компанії Astrobotic. Цей старт також доводить, що США може впоратися з дослідженням космосу без російських двигунів.
Успішний запуск Peregrine
8 січня 2024 року з космодрому на мисі Канаверал стартувала нова американська ракета Vulcan Centaur. Цей запуск важливий і сам по собі як доказ спроможності США бути лідером у дослідженні космосу. Однак ще важливішим є запуск до Місяця приватної дослідницької місії Peregrine.
Зонд Peregrine розроблений компанією Astrobotic. Це достатньо великий апарат, вага якого становить 1280 кг. Очікується, що він здійснить посадку на Місяць 23 лютого цього року. На борту є як наукові прилади, так і приватні вантажі, такі як рештки померлих людей.
Місії надається велике значення не тільки тому, що під час неї перший приватний американський апарат має сісти на Місяць. Вона також є частиною програми CLPS. По суті, йдеться про допоміжну програму приватних польотів на Місяць, яка має сприяти висадці там людей у межах проєкту Artemis.
Чим важлива ракета Vulcan Centaur?
Водночас ракета Vulcan Centaur важлива і сама по собі. Це носій важкого класу, який може використовуватися не лише для польотів на Місяць, а й для виведення на орбіту Землі різноманітних вантажів.
Vulcan Centaur розробляли на заміну ракети Atlas V, експлуатація якої припинена. Разом із нею фактично припинилася і співпраця США з росією у сфері виготовлення космічної техніки. Зокрема, Сполучені Штати відмовилися від використання двигуна РД-180.
У зв’язку із цим росіяни вкотре почали розповідати, що без них США не здатні самостійно досліджувати космос і тому треба іти їм на поступки. Старт Vulcan Centaur мав спростувати всі ці заяви й на нього чекали увесь минулий рік. Сьогодні він нарешті відбувся.
За матеріалами https://twitter.com/ulalaunch
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine