Німецький стартап готується до першого космічного запуску з Великої Британії

Німецький аерокосмічний стартап RFA (Rocket Factory Augsburg) перебуває за кілька тижнів від першої спроби орбітального запуску. Про це повідомив виконавчий директор компанії.

Історія Rocket Factory Augsburg

RFA був заснований 2018 року. Як і багато інших подібних стартапів, він зробив ставку на створення дешевої ракети-носія, призначеної для виведення невеликих супутників на навколоземну орбіту. Вона отримала назву RFA One.

Пропалювання першого ступеня ракети RFA One. Джерело: RFA

Ракета RFA One має двоступеневу конструкцію з можливістю додавання додаткового третього ступеня / розгінного блоку. Її довжина становить 30 м (у триступеневій конфігурації), діаметр — 2 м. Як пальне у RFA One використовують гас, як окислювач — рідкий кисень.

У своїй найпотужнішій версії RFA One зможе виводити 1600 кг на ННО, 1300 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту, 450 кг на геоперехідну орбіту і до 150 кг на траєкторію польоту до Місяця. Згідно із заявами керівництва стартапу, вартість запуску ракети становитиме близько 3 млн євро.

Дата першого орбітального запуску RFA One

Наразі два ступені ракети, розгінний блок, а також корисне навантаження вже доправлені на територію космопорту Саксаворд, розташованого на Шетландських островах (Велика Британія). Другий ступінь і розгінний блок RFA One пройшли всі необхідні випробування.

Космодром Саксаворд. Джерело: RFA

Що стосується першого ступеня, то інженери провели його пропалювання, в якому були залучені чотири з дев’яти двигунів Helix. Наступний на черзі тест, в якому будуть залучені всі дев’ять силових агрегатів. Поки що представники компанії не називають точної дати першої спроби запуску RFA ONE, але підкреслюють, що він відбудеться скоро, і рахунок уже йде на тижні.

За матеріалами Spacenews

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа