Німецький стартап здійснив успішне пропалювання першого ступеня ракети

Німецький аерокосмічний стартап RFA (Rocket Factory Augsburg) опублікував кадри успішного пропалювання першого ступеня своєї ракети. Це важливий крок на шляху до її польоту в космос.

Історія Rocket Factory Augsburg

RFA був заснований 2018 року. Як і багато інших подібних стартапів, він зробив ставку на створення дешевої ракети-носія, призначеної для виведення невеликих супутників на навколоземну орбіту. Вона отримала назву RFA One.

Космопорт Саксаворд, звідки запускатимуться ракети RFA. Джерело: RFA

Ракета RFA One має двоступеневу конструкцію з можливістю додавання додаткового третього ступеня / розгінного блоку. Її довжина становить 30 м (у триступеневій конфігурації), діаметр — 2 м. Як пальне в RFA One використовують гас, як окислювач — рідкий кисень.

Команда стартапу RFA разом із частково зібраним першим ступенем ракети RFA One. Джерело: RFA

У своїй найпотужнішій версії RFA One зможе виводити 1600 кг на НОО, 850 кг на 2000-кілометрову полярну орбіту, 450 кг на геоперехідну орбіту і до 150 кг на траєкторію польоту до Місяця. Згідно із заявами керівництва стартапу, вартість запуску ракети становитиме близько 3 млн євро.

Випробування RFA One

У 2022 році фахівці RFA провели успішні вогневі тести двигуна Helix, який встановлюватиметься на першому і другому ступені RFA One. За ним послідувало пропалювання другого ступеня у 2023 році.

Тепер компанія здійснила пропалювання чотирьох двигунів Helix, встановлених на першому ступені RFA One. Тест був проведений на території космопорту Саксаворд, розташованого на Шетландських островах. Двигуни запалювалися один за одним з інтервалом у чотири секунди. Усі силові агрегати працювали одночасно впродовж 8 секунд, а загальна тривалість тесту становила 20 секунд.

За словами представників RFA, тест пройшов бездоганно. Він продемонстрував, що інженери можуть керувати й контролювати перший ступінь і всі його системи, а також роботу кластера двигунів Helix.

Найближчим часом RFA збирається провести нові тести першого ступеня ракети. У разі успіху за ними відбудеться її політ у космос. Наразі він запланований на другу половину 2024 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

 

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію