Німецька компанія запускатиме ракети з Норвегії

Німецька компанія Factory Rocket Augsburg AG (RFA) підписала меморандум про взаєморозуміння з норвезькою компанією Andøya Space. Угода передбачає використання пускового комплексу, що будується в Норвегії, для виведення на орбіту невеликих супутників.

Ракета-носій RFA One (концепція). Джерело: wikipedia.org

RFA була заснована в 2018 році німецькою аерокосмічною корпорацією OHB з метою створення невеликого носія для космічних запусків. Зараз фахівці компанії працюють над трьохступеневою ракетою RFA One. Очікується, що під час пусків з норвезької території вона зможе вивезти до 1300 кг вантажу на 300-кілометрову полярну орбіту.

Що стосується пускового комплексу, то його планують побудувати на острові Анойя. З 1962 року там експлуатується ракетний випробувальний майданчик, звідки виконуються суборбітальні пуски геофізичних ракет. Тепер норвезька влада вирішила звести на острові повноцінний космодром. На початку цього року вона виділила 38,5 млн доларів компанії, що управляє полігоном, на створення необхідної інфраструктури.


Місце випробувань ракет на острові Анойя. Джерело: wikipedia.org

Стартовий комплекс буде розташований у 35 км південніше випробувального майданчика. Він повинен складатися з двох пускових позицій. Будівництво першої з них планують завершити наступного року, а в 2022 році з неї відбудеться перший запуск ракети RFA One. Будівництво другої позиції має бути завершено в 2023 році.

За матеріалами: https://spacenews.com