Представлене зображення отримане телескопом Gemini North, встановленим на вершині гавайської гори Мауна-Кеа. Воно демонструє спіральну галактику NGC 772.
NGC 772 розташована на відстані 100 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Овен. Уже при першому погляді на знімок Gemini North у його нижній частині можна помітити головну відмінність її структури: дуже витягнутий і деформований спіральний рукав.
Така незвичайна форма рукава пояснюється впливом сусіда — карликової еліптичної галактики NGC 770. Припливні взаємодії призвели до того, що один зі спіральних рукавів NGC 772 сильно розтягнувся, набувши «перекошеного» вигляду.
NGC 772 також позбавлена перемички: яскравої структури із зір та газу в центрі, з кінців якої зазвичай виростають рукави. Більшість спіральних галактик (зокрема і наш Чумацький Шлях) мають перемички.
На задньому плані знімка Gemini North можна побачити цілу низку яскравих плям. Майже всі вони є ще більш далекими галактиками. Деякі з них мають спіральну структуру, деякі еліптичні, а деякі не належать до якогось певного типу. Загалом, за останніми оцінками астрономів, у спостережуваній частині Всесвіту налічується майже 2 трлн галактик.
Ви також можете побачити фотографію сліпучої спіральної галактики у сузір’ї Волосся Вероніки, зроблену телескопом Hubble.
За матеріалами https://noirlab.edu
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine