Hubble зазнімкував неймовірно яскраву спіраль у Волоссі Вероніки

Цей чудовий космічний портрет був отриманий за допомогою камери WFC3, встановленої на борту Hubble. Він демонструє галактику NGC 4571, розташовану на відстані 60 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Волосся Вероніки.

Спіральна галактика NGC 4571 (фото Hubble). ESA/Hubble & NASA, J. Lee and the PHANGS-HST Team

Як і наш Чумацький Шлях, NGC 4571 є спіральною галактикою. На фото Hubble можна роздивитись її спіральні рукави, що закрутилися навколо яскравого ядра. NGC 4571 входить до складу Скупчення Діви, що містить понад тисячу галактик. Воно, у свою чергу, є частиною ще більшого утворення, відомого під назвою Надскупчення Діви або Місцеве надскупчення галактик.

Надскупчення Діви є структурою завдовжки близько 200 млн світлових років. До його складу входить понад сотня різних галактичних скупчень, включаючи й Місцеву групу галактик, у складі якої є наш Чумацький Шлях. Загалом надскупчення Діви містить близько 30 тисяч галактик.

Проте це ще не межа. У свою чергу надскупчення Діви є частиною ще більш грандіозної структури під назвою Ланіакея. Її діаметр становить приблизно 520 млн світлових років, вона містить понад 100 тисяч галактик. Центр тяжіння Ланіакеї розташований у Великому Атракторі — загадковій гравітаційній аномалії, розташованій на відстані 250 млн світлових років від Чумацького Шляху. Згідно з найпопулярнішою версією, вона є надскупченням галактик.

Раніше ми писали про те, як астрономи виявили гігантські галактичні потоки в Ланіякеї.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine