Hubble показав пару взаємодіючих галактик

Представлене зображення було отримане за допомогою космічного телескопа Hubble. Воно демонструє пару взаємодіючих галактик Arp 298, розташованих на відстані 200 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку сузір’я Пегаса.

Пара взаємодіючих галактик Arp 298. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Evans, R. Chandar

Більша система має позначення NGC 7469. Як і наш Чумацький Шлях, вона являє собою спіральну галактику з перемичкою. Її ядро інтенсивно випромінює в інфрачервоному діапазоні, а його спектр демонструє безліч яскравих широких смуг, що вказують на потужні викиди газу. Це є наслідком активності розташованої там надмасивної чорної діри. Також у цій галактиці спостерігається кільце з яскравих молодих зірок. Крім того, за останні чверть століття в ній відбулися два спалахи наднових.

Очевидно, активність NGC 7469 зумовлена її гравітаційною взаємодією з сусідкою — меншою за розміром спіральною галактикою IC 5283. Об’єкти з’єднані своєрідним «мостом», що складається з водню. Але при цьому ядро IC 5283 не демонструє підвищеної активності.

Зображення двох галактик було отримане шляхом об’єднання даних із трьох окремих знімків, зроблених за допомогою двох основних наукових інструментів телескопа Hubble: камер WFC3 та ACS. Вони здатні вести зйомку у видимому, ультрафіолетовому та ближній частині інфрачервоного діапазону.

Варто зазначити, що вже найближчим часом ми зможемо отримати новий портрет NGC 7469 и IC 5283. Обидві галактики входять до переліку першочергових цілей космічного телескопа James Webb.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine