Небесний палац: Китай опублікував фото своєї орбітальної станції

Китай опублікував перші високоякісні знімки своєї орбітальної станції «Тяньгун». Вони були зроблені екіпажем місії «Шеньчжоу-16».

Китайська орбітальна станція «Тяньгун». Джерело: CNSA

Складання станції «Тяньгун» почалося навесні 2021 року, коли на орбіту запустили її базовий модуль. У липні 2022 року до нього додали лабораторний модуль «Веньтянь», а в листопаді — модуль «Ментянь». Попри те, що відтоді минуло вже понад рік, лише зараз Китайське національне космічне управління опублікувало якісні знімки «Тяньгун».

Наразі «Тяньгун» має T-подібну конфігурацію. Загальна маса її трьох модулів становить близько 70 тонн, об’єм внутрішнього простору — 340 м³ (з них 122 м³ є населеними). Станція розрахована на постійне перебування трьох тайконавтів і може забезпечити присутність шести осіб на час «перезмінки» екіпажів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Китайська орбітальна станція «Тяньгун». Джерело: CNSA

У момент знімкування до «Тяньгун» були пристиковані кораблі «Шеньчжоу» та «Тяньчжоу». Перші використовуються для доставлення на станцію екіпажів, другі — для доставлення вантажів.

Варто зазначити, що це ще не фінальний вигляд станції. У майбутньому Китай планує додати до «Тяньгун» багатофункціональний модуль, оснащений шістьма стикувальними портами. Це дасть змогу пристиковуватися до станції більшій кількості кораблів, а також дасть можливість розширити комплекс завдяки новим модулям. Після цього «Тяньгун» обжене «Мир» і стане другою за величиною орбітальною станцією в історії.

Китайська орбітальна станція «Тяньгун». Джерело: CNSA

Крім того, влітку наступного року Китай планує запустити космічний телескоп «Сюньтянь». Хоч він і не є частиною «Тяньгун», орбітальна обсерваторія час від часу стикуватиметься зі станцією для технічного обслуговування.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів