Китай доповнить станцію «Тяньгун» багатофункціональним модулем

Китай планує розширити станцію «Тяньгун» шляхом додавання багатофункціонального модуля. Про це повідомив помічник директора Китайського управління пілотованих космічних кораблів Цзі Цімін.

Вид із камери, встановленої на корпусі станції «Тяньгун». Джерело: CMSA/CCTV/Chinese Academy of Sciences

У листопаді 2022 року лабораторний модуль «Ментянь» успішно зістикувався з орбітальною станцією «Тяньгун». Отже, Китай завершив першу фазу будівництва свого космічного форпосту. Наразі він складається з трьох модулів ─ базового відсіку та лабораторних модулів «Ментянь» і «Веньтян». Ще до завершення першої фази складання «Тяньгун», представники Китайського національного космічного управління повідомляли, що вивчають можливість у майбутньому розширити станцію. Судячи з усього, ці плани почали поступово набувати обрисів.

За словами Цзі Ціміна, багатофункціональний модуль матиме шість стикувальних портів. Вони дозволять пристиковуватися до станції більшій кількості кораблів. Це полегшить реалізацію планів щодо подальшого розширення комплексу, а також відправлення до нього комерційних місій і космічних туристів. Після додавання модуля, станція «Тяньгун», яка зараз нагадує букву «Т», набуде хрестоподібної форми.

Можливий вигляд станції «Тяньгун» після розширення. Джерело: @CNSpaceflight

Китай також планує почати підготовку іноземних космонавтів до польотів на свою станцію. Державні ЗМІ піднебесної повідомили, що кілька країн уже висловили таку зацікавленість. Щоправда, назви конкретних держав поки що не повідомляються.

Нагадаємо, що протягом тривалого часу Китай робив спроби організувати політ європейських космонавтів на «Тяньгун». Однак нещодавно глава Європейського космічного агентства (ESA) Йозеф Ашбахер відкинув цю можливість. За його словами, у Європи немає ні грошей, ні політичної зацікавленості в продовженні такої співпраці з Китаєм.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine