Небесний авіаносець: супутник з космосу помітив таємничий військовий дирижабль

На супутникових зображеннях Китаю помітили ніколи не бачений раніше китайський військовий дирижабль, розміщений на віддаленій базі у пустелі на північному заході країни. Знімок був зроблений американською компанією BlackSky в листопаді 2022 року, але опублікований лише зараз виданням CNN. На ньому видно літальний апарат завдовжки 30 м над довгою злітно-посадковою смугою на невеликій висоті над поверхнею.

Знімок супутника BlackSky секретного дирижабля у Китаї
Знімок секретного дирижабля у Китаї, зроблений супутником BlackSky

Це відкриття сталося лише через кілька місяців після того, як над США була збита китайська повітряна куля-розвідниця, що додало інтриги до теми розвитку технологій повітроплавства Піднебесної. Провідні аерокосмічні експерти схвильовані, адже спостереження свідчать про значний стрибок Китаю вперед у програмі будівництва дирижаблів.

Дослідивши зображення, різні експерти підтвердили наявність дирижабля, злітно-посадкової смуги та колосального 274-метрового ангара. Як пояснює виконавчий директор Аерокосмічного інституту Оклахоми Джеймі Джейкобс, наслідки цієї технології величезні: «Цей дирижабль міг би служити «небесним авіаносцем», маючи спеціальну силову установку та навігаційні можливості, які дозволять йому зависати над певною областю протягом тривалого часу та запускати дрони чи менші аеростати».

Відповідно до звіту корпорації Rand, дирижаблі є привабливим варіантом для китайських військових через їхню економічну ефективність і здатність надавати більш точну розвідувальну інформацію, ніж супутники. Вони надійніші, ніж літаки, тому їх безпечніше використовувати для розвідувальних місій.

Китайський уряд не надав жодних офіційних коментарів або подробиць щодо дирижабля, але поява такого секретного літального апарата підкреслює швидкий темп технологічного прогресу КНР в умовах сучасної війни.

Раніше ми повідомляли про те, як космос стає полем битви.

За матеріалами та Interesting Engineering.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine