Повітряна дуель літака U-2 з китайським аеростатом-шпигуном потрапила на фото

Міністерство оборони США опублікувало цікавий знімок, зроблений із кабіни літака-розвідника U-2. На ньому можна побачити сумнозвісний китайський аеростат, який був збитий над США.

Китайська повітряна куля. Вид з кабіни літака U-2. Джерело: 94th Airlift Wing

Китайський аеростат зайшов у американський повітряний простір 28 січня 2023 року. Згідно з заявою представників Пентагону, він призначався для шпигунства. Аеростат отримував енергію від встановлених на ньому сонячних батарей (їх можна побачити на знімку) і мав пропелер, що дозволяє йому виконувати маневри. За оцінками військових, він ніс обладнання загальною масою понад 900 кг, призначене для стеження за поверхнею та перехоплення сигналів.

Своєю чергою, влада КНР підтвердила, що аеростат належить їм. Водночас вони спростували будь-які звинувачення у його шпигунському призначенні. Згідно з заявою представників Піднебесної, аеростат призначався для метеорологічних цілей і мав дуже обмежену можливість змінювати курс.

Одна з основних проблем, пов’язаних з відстеженням китайського аеростата, полягала в тому, що він летів на висоті 18 км. Це вище від стелі практично всіх цивільних, а також більшості військових літаків. Тому Пентагон вирішив залучити для стеження за китайським порушником U-2, чия стеля становить 21 км. Отже, за іронією долі, легендарні літаки-розвідники, які свого часу здійснювали розвідувальні польоти над СРСР та Китаєм, були використані в місії над територією самих США.

U-2 отримали детальні зображення порушника, що дозволили визначити його основні характеристики та тип обладнання. Також вони повністю заглушили сигнали, які він передавав. Після проведення аналізу зібраної інформації, американські військові вирішили знищити апарат. Його збили 4 лютого біля узбережжя Каліфорнії. Уламки аеростата потім були вилучені з води, і в цей час досліджуються фахівцями.

Ми також писали про те, що багато недавніх повідомлень про НЛО над США можуть бути пов’язані з іншими китайськими аеростатами.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine