Названа причина аварії ракети Hyperbola-1

1 лютого 2021 року китайська компанія iSpace здійснила пуск малої твердопаливної ракети Нyperbolа-1, що завершився невдачею. Незабаром після старту ракета відхилилася від курсу, а потім зруйнувалася в момент проходження точки максимального динамічного опору.

Пуск ракети Hyperbola-1. Джерело: I-Space

Після аварії фахівці iSpace почали розслідування, спрямоване на встановлення її причини. Нещодавно компанія опублікувала його результати. Експерти дійшли висновку, що втрата ракети сталася через відірваний шматочок теплоізоляційної піни. Він потрапив в одне з чотирьох рулів управління першого ступеня і заблокував його. Через деякий час шматок піни випав. Це призвело до швидкої зміни положення керма, через що ракета різко змінила курс і зруйнувалася.

За дивним збігом обставин, аварія носія Hyperbola-1 збіглася з черговою річницею аварії шатла Columbia. До його катастрофи також призвів шматок відірваної ізоляційної піни, який вдарив по крилу корабля, заподіявши критичні пошкодження.

Hyperbola-1 має чотириступеневу конструкцію. Перші три ступені є твердопаливними, четвертий оснащений рідинним реактивним двигуном. Варто зазначити, що ракета, яка розбилася, являла собою нову, більш потужну модифікацію, здатну вивести до 300 кг вантажу на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

За матеріалами https://spacenews.com