Над усією Європою безхмарне небо

Представлена мозаїка скомбінована зі знімків, зроблених супутником Sentinel-3A в період з 1 березня 2017 по 30 липня 2017 р. Завдяки відсутності на зображенні хмар, воно дозволяє в деталях розглянути всю Європу, а також ряд прилеглих до неї територій, від Ісландії до країн Магрібу та Грузії..
Також варто звернути увагу, що супутник зафіксував не лише зелень літа, а й наслідки посух особливо характерних для південних регіонів Іспанії, Італії та Туреччини.

Європа очіма супутника Sentinel-3A. Джерело: Sinergise/ESA

Sentinel-3A входить до однойменної родини супутників дистанційного зондування Землі. Воно створене в рамках програми, що фінансується ESA Copernicus. Її ціль – відстеження в режимі реального часу змін, що відбуваються на земній поверхні. Ці дані можна використовувати у промисловості, сільському господарстві, охороні кордонів, моніторингу наслідків стихійних лих, захисту навколишнього середовища та оцінці наслідків глобального потепління.

Для виконання своїх завдань супутники Sentinel-3 оснащені багатим науковим інструментарієм. Він включає прилад для вимірювання температури поверхні по випромінюванню, спектрометр для вимірювання кольору землі і суші, високоточний радіолокаційний альтиметр, комплект обладнання для точного вимірювання орбітальних параметрів і т.д.

Зараз до сімейства Sentinel-3 входить два апарати, що знаходяться на полярних орбітах. Супутник Sentinel-3A був запущений у лютому 2016 р. Минулого місяця ракета “Рокот” успішно вивела на орбіту апарат Sentinel-3В. У 2021 р. сузір’я має поповнитися ще двома супутниками.

За матеріалами: http://www.esa.int