Наступна генеральна репетиція старту SLS відбудеться в червні

Нова генеральна репетиція старту місячної ракети SLS відбудеться у червні. Інженери вже розібралися, що завадило здійснити її заправлення попереднього разу. Запуск можливий у серпні.

Нова репетиція старту SLS відбудеться в червні
Нова репетиція старту SLS відбудеться в червні. Джерело: Scitechdaily.com

Нова репетиція старту SLS

NASA знову викотить місячну ракету Space Lunch Sysnem (SLS) зі збирального цеху для проведення так званого wet dress rehearsal. Станеться це у червні. Інженери сподіваються, що цього разу їм вдасться здійснити всі необхідні підготування, які будуть проводитися під час реального старту, та досягти 10-секундної готовності.

Ракета разом зі своїм транспортним засобом та кораблем Orion на верхівці має розміри невеличкого хмарочоса. Тому кожне її перевезення від збирального цеху до стартового майданчика 39B — ціла подія, попри те, що дистанція між цими двома точками складає усього кілька кілометрів.

Востаннє це відбулося 25 квітня. Тоді гігантську ракету завезли назад у цех після місяця, проведеного на стартовому майданчику. Частину тестів вона тоді пройшла, але три спроби заправити її пальним завершилися невдачею.

Чи вдасться заправити SLS цього разу?

Інженери NASA впевнені, що цього разу заправити SLS таки вдасться. 5 травня у розмові з журналістами вони розповіли, що знайшли несправний клапан, розібрали його та зрозуміли, що не давало йому повністю герметизуватися. Це були шматки гуми, що застрягли всередині.

При цьому вони не були частиною цього клапана. Звідки вони взялися, фахівці ще розбираються. Також стало зрозуміло, що викликало витікання гелію під час минулої репетиції. За словами інженерів, його викликали кілька ослаблених болтів.

Команда інженерів обіцяє, що нові тести відбудуться вже у першій половині червня. І це достатньо жорсткі часові межі. Між тим, як ракета опиниться на стартовому майданчику, і початком репетиції старту SLS має пройти 12—14 днів кропіткої роботи. А значить, підготовка до нового виїзду розпочнеться вже наприкінці травня.

У будь-якому разі дата запуску стане відомою тільки після успішного проведення всіх випробувань. Інженери сподіваються, що він відбудеться вже у серпні цього року.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine