NASA оголосила результати відбору команд у фінал всесвітнього хакатону Space Apps Challenge! Серед 40 учасників, які змагатимуться в останньому етапі, є й один із Дніпра. Організатором місцевого етапу стала ГО «Асоціація Ноосфера», повідомили в організації.
NASA обрала українців
NASA визначила глобальних фіналістів всесвітнього хакатону Space Apps Challenge. Загалом у відбіркових етапах, кожен з яких проходив у своїй країні, визначили понад 940 номінантів. Серед них обрали 40 найдостойніших команд, які змагатимуться у фіналі. І одна з них представляє Україну.
Український етап Space Apps Challenge цьогоріч проходив у Дніпрі. Його організатором виступила ГО «Асоціація Ноосфера». Подія відбувалася з 5 по 8 жовтня і в ній брали участь 247 учасників. Більшість команд була з цього ж міста, хоча ще кілька брали участь у події дистанційно.
Команда Craft Lab, яку NASA відібрала для участі у фіналі конкурсу, саме з Дніпра. Вони розробили проєкт під назвою «Кишеньковий Всесвіт». Це проста програмна платформа, яку можна використовувати для різноманітних цілей. Наприклад, за її допомогою можна шукати екзопланети транзитним методом.
Також «Кишеньковий Всесвіт» можна застосовувати з навчальною метою. За його допомогою можна демонструвати, як відбуваються проходження планет по диску Сонця. Крім Craft Lab, NASA визначила як глобальних переможців ще дві команди з Києва.
Що таке Space Apps Challenge
NASA Space Apps Challenge — це захід, у якому командам, які складаються з програмістів, робототехніків, винахідників, дизайнерів, дається 48 годин на те, аби розробити рішення якоїсь нагальної інженерної задачі. Тож про негайне практичне застосування розробок не йдеться. Головна мета — показати потенціал певних рішень і професіоналізм фахівців.
NASA проводить свій хакатон з 2012 року, а Україна бере у ньому участь вже увосьме. Переможцям у різних категоріях космічна агенція надає можливість відвідати її штаб-квартиру та поспостерігати за пуском ракети-носія. Команди з нашої країни вже кілька разів ставали переможцями світового етапу.
2016 року призером став проєкт «стрибаючого» марсохода Mars Hopper. Тоді українцям вдалося побувати на запуску місії OSIRIS-REx. Тієї самої, що недавно привезла на Землю зразки з астероїда.
У 2017 році команда Spacer увійшла до десятки найкращих у номінації People’s Choice, а 2021-го команда FireWay перемогла у номінації Best Use of Technology. Результати цьогорічного Space Apps Challenge оголосять у січні 2025 року.