Найближчим часом NASA вирішить долю місії Lunar Trailblazer, яка зіткнулася з перевитратою коштів та вийшла за межі встановленого бюджету. Про це заявила Лорі Глейз — директор Управління планетарних наук NASA.
Основні завдання місії Lunar Trailblazer
Lunar Trailblazer є одним із трьох проєктів, вибраних для реалізації у 2019 році у межах програми SIMPLEx (Small Innovative Missions for Planetary Exploration). Її метою є вивчення різних об’єктів Сонячної системи з використанням невеликих зондів, які запускаються як попутні вантажі та мають вартість, що не перевищує 55 млн доларів.
Спочатку контракт на створення Lunar Trailblazer отримала компанія Ball Aerospace. Але після того, як вона зіткнулася з технічними труднощами, його реалізація була передана Lockheed Martin. Маса апарата складає 200 кг. Він призначений для пошуку та картографування покладів водяного льоду на Місяці, а також визначення мінералогічного складу її поверхні. Для виконання цих завдань Lunar Trailblazer оснащений двома інфрачервоними спектрометрами.
Перевитрата коштів
Донедавна основні складності місії Lunar Trailblazer були пов’язані з ракетою-носієм. Спочатку його планувалося відправити у космос на ракеті Falcon 9, разом з апаратом IMAP. Однак після перенесення дати запуску, NASA розпочала пошук швидшої «попутки» до Місяця. Тож, було прийнято рішення запустити Lunar Trailblazer разом із приватною місією IM-2 у 2023 році.
Але, як тепер стало відомо, Lunar Trailblazer зіштовхнувся з іншою проблемою. Компанії Lockheed Martin не вдалося вкластися у встановлений бюджет. NASA не називає суму перевитрати коштів, проте відомо, що восени організація проведе повторну оцінку проєкту, щоб визначити його подальшу долю. Також повідомляється, що спеціалісти Lockheed Martin вивчають можливості зниження витрат.
До цього варто додати, що опублікований навесні 2022 року декадний звіт у галузі планетології містить рекомендацію збільшити на 50% бюджет місій за програмою SIMPLEx. Його автори дійшли думки, що NASA навряд чи зуміє вкласти їх у заявлену вартість.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine