NASA шість днів приховувала втрату зв’язку з гелікоптером Ingenuity

Ingenuity все ще б’є рекорди на Марсі, але тримати зв’язок із ним стає дедалі важче. NASA повідомила, що протягом шести днів не могла зв’язатися зі своїм марсіанським гелікоптером. Головний інженер Тревіс Браун пояснив, що після 49-го польоту радіоконтакт із ним був втрачений на шість марсіанських днів — трохи менше, ніж шість діб і шість годин земного часу.

Ingenuity
На цьому кольоровому зображенні, отриманому камерою Ingenuity, видно область Castell Henylls у кратері Єзеро на Марсі. Ця світлина, як і кілька інших, зроблена під час 48-го польоту, приблизно за два тижні до того, як Perseverance досягнув цієї області. Знімок: NASA/JPL-Caltech

Спочатку фахівці NASA не надто турбувалися. За словами головного інженера проєкту Ingenuity Тревіса Брауна, ще з 685-го сола (марсіанської доби) від початку місії гелікоптер перемикався в режим «нічного виживання» і назад, що ускладнювало щоденний контакт, тому відсутність зв’язку протягом одного-двох днів нікого не турбувала. Але на 755-ту марсіанську добу його було втрачено повністю.

У той час Perseverance потрапив у «комунікаційну яму», що заважала зв’язку. Тому фахівці NASA чекали, коли марсохід переміститься в інше місце та допоможе «розбудити» Ingenuity. Але це також не допомогло, тому ситуація почала викликати певне занепокоєння в агенції — за весь час місії не спостерігалося тотальної відсутності радіозв’язку. Навіть під час потужних пилових бур гелікоптер подавав якісь ознаки активності.

Нарешті, на 761-у добу Ingenuity відправив сигнал підтвердження прийому, повторивши його й наступного дня, але більше не реагував на спроби встановити контакт. Крім інших причин, антена базової станції Perseverance виявилася витягнутою занадто низько, що теж заважало стабільному зв’язку.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На цій карті показано місцезнаходження марсохода і гелікоптера
На цій карті показане місцеперебування марсохода і гелікоптера (зелена крапка). Червоними крапками позначені місця, де зв’язок із дроном був неможливий. Жовтим відмічено найближчу до гелікоптера точку, в якій перебував марсохід перед виконанням 50-го польоту. Зображення: NASA/JPL-Caltech

У міру пересування Perseverance виникли нові проблеми. Важливо, щоб гелікоптер рухався попереду ровера, з технічних причин він не повинен літати ближче ніж за 45 м.

Наразі марсохід пересувається вузькими каналами дельти стародавньої висохлої річки у кратері Єзеро. Оскільки Ingenuity припинив рух уперед, а марсохід продовжив пересуватися, важливо було змусити рухатися і гелікоптер. На щастя, команді вдалося завантажити польотний план, і дрон усе-таки його виконав, піднявшись на рекордну висоту 18 м і пройшовши шлях понад 300 м. Це був його 50-й успішний політ, що відбувся на 763-й марсіанський день з початку місії.

Проте найгірше, схоже, попереду. Судячи з отриманих даних, пил, який вкриває сонячну панель, призведе до того, що Ingenuity матиме менше сонячного світла для підзарядки внутрішніх акумуляторів, і достукатися до нього щоразу буде складніше.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA показала неймовірний політ марсіанського гелікоптера Ingenuity на Землі.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів