NASA розповіла про орбіту космічного корабля Orion

Під час місії Artemis I космічний корабель Orion буде виведений на далеку ретроградну орбіту навколо Місяця. Вона дозволить оцінити можливості апарата та протестувати його системи на великій відстані від Землі. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Що таке далека ретроградна орбіта

NASA планує запустити місію Artemis I влітку цього року. У її межах надважка ракета SLS відправить до Місяця космічний корабель Orion, а також флотилію експериментальних апаратів-кубсатів, призначених для виконання різних завдань — від моніторингу космічної погоди до вивчення навколоземних астероїдів.

Встановлення космічного корабля Orion на ракету SLS. Джерело: NASA/Frank Michaux

Щодо Orion, він вийде на далеку ретроградну орбіту (ДРО) навколо Місяця. Вона пролягає на значній відстані від місячної поверхні — в апогеї корабель відійде від супутника нашої планети на 70 тисяч км. При цьому Orion рухатиметься у напрямку, протилежному напрямку руху Місяця навколо Землі. Фахівці місії обрали ДРО через її стабільність. Космічні апарати, що перебувають на ній, «балансуються» гравітаційними тяжіннями Землі та Місяця, що дозволяє знизити витрату палива.

Вихід на далеку ретроградну орбіту

Щоб вийти на ДРО, Orion пролетить на відстані 100 км від місячної поверхні, після чого активує основний двигун. Комбінація з місячної гравітації та маневру дозволить направити його на ДРО. Потім Orion знову активує основний двигун, щоб залишитись на орбіті.

Передбачувана орбіта та основні маневри корабля Orion у межах місії Artemis I. Джерело: NASA

Orion проведе на ДРО від 6 до 19 днів (точний термін залежатиме від дати пуску SLS). Упродовж цього часу інженери NASA слідкуватимуть за поведінкою апарата та тестуватимуть його системи. Для повернення на Землю Orion здійснить два увімкнення двигуна. Перше відведе його з ДРО і направить на траєкторію, під час якої він знову пройде на відстані 100 км від місячної поверхні. Потім корабель здійснить фінальний маневр, який спрямує його до Землі.

Останнім випробуванням стане вхід у земну атмосферу. Оскільки Orion рухатиметься зі швидкістю 11,2 км/с, його теплозахисний екран розігріється до температури приблизно 2800°C. Якщо нічого не завадить, капсула корабля приводниться в Тихий океан.

Нагадаємо, що у травні ракета Electron відправить до Місяця супутник CAPSTONE, призначений для перевірки орбіти станції Gateway.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада