Інженери NASA успішно активували всі чотири наукові інструменти, встановлені на борту космічного телескопа James Webb (JWST). Наступним кроком стане вимкнення їхніх обігрівачів та початок процесу охолодження до температур, які дозволять розпочати регулярні спостереження.
Наукова начинка JWST складається з наступних чотирьох інструментів:
- камера видимого та ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam;
- спектрограф видимого та ближнього інфрачервоного діапазону NIRSpec;
- інструмент середнього інфрачервоного діапазону MIRI;
- інструмент FGS-NIRISS, що складається з датчика точного наведення, камери та безщілинного спектрографа.
Камера MIRI була ввімкнена незабаром після запуску JWST. Інші три інструменти обсерваторії були активовані лише наприкінці січня, вже після того, як вона досягла свого пункту призначення. Потім інженери вимкнули обігрівачі. Вони використовувалися для того, щоб не допустити конденсації води та льоду на оптиці телескопа. Оскільки температура інструментів відповідає встановленим критеріям, керівництво місії вирішило вимкнути обігрівачі та розпочати наступний етап.
Упродовж найближчих трьох місяців прилади JWST поступово охолоджуватимуться. Коли температура NIRCam знизиться до 120°K (-154°C), інженери розпочнуть перші пробні спостереження. Їхнім об’єктом стане зоря HD 84406 — жовтий карлик, розташований на відстані 241 світлового року від Чумацького Шляху в сузір’ї Велика Ведмедиця.
Випущені HD 84406 фотони потраплять на 18 сегментів основного дзеркала JWST, створивши малюнок із 18 розмитих точок. У наступні тижні інженери займатимуться юстуванням дзеркала, вносячи мікроскопічні зміни у положення його частин. Зрештою, 18 пікселів сфокусуються в єдине зображення зірки. Паралельно з цим прилади JWST продовжуватимуть охолоджуватися. У результаті температура інструментів ближнього інфрачервоного діапазону досягне 37 – 39°K (-234 – -236°C), а кріокулера MIRI — 6°K (-267°С). Після цього JWST зможе розпочати регулярні наукові спостереження. Очікується, що це станеться на початку літа.
Ви також можете почитати про перспективні космічні телескопи наступного покоління, які згодом замінять JWST.
За матеріалами https://blogs.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine