NASA розкрила секрет неймовірної витривалості Ingenuity: відео

Минуло кілька тижнів відтоді, як гелікоптер NASA Ingenuity здійснив свій останній політ на Марсі. 72-й виявився останнім для відважного літального апарата, під час якого одна із лопатей зазнала пошкодження, що унеможливило продовжити польоти. Але, попри розчарування, було широко визнано, що Ingenuity багато чого досяг з моменту прибуття на Червону планету в лютому 2021 року.

Ingenuity не тільки став першим літальним апаратом, який здійснив керований політ на іншій планеті, але, як пояснюється в новому відео, опублікованому NASA, він також випробував свої аеродинамічні можливості, неодноразово побивши власні рекорди швидкості, відстані та висоти.

Головний інженер Ingenuity Тревіс Браун обговорив деякі з рекордних моментів. Наприклад, спочатку планувалося, що гелікоптер здійснить лише п’ять польотів впродовж 30-денного періоду. Але у підсумку він здійснив 72 польоти протягом майже двох років перебування на Марсі.

Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі

Після того, як було доведено, що літальний апарат здатен здійснювати керований політ у розрідженій атмосфері Марса, команда поєднала його з марсоходом Perseverance. Завдяки  камері на борту Ingenuity можна було отримувати детальні аерофотознімки, які допомогли планувати безпечні та ефективні маршрути марсохода, що обстежував кратер Єзеро в пошуках доказів існування давнього мікробного життя.

Браун сказав, що проєкт Ingenuity по-справжньому розпочався з 49-го польоту, коли гелікоптер встановив нові рекорди швидкості та висоти: так йому вдалося піднятись на 24 м над поверхнею та розігнатися до 36 км/год.

Команда також випробувала різні швидкості приземлення: швидші для економії енергії та повільніші для зменшення навантаження під час посадки. NASA навіть доручила апарату провести перше у своєму роді дослідження руху вітру і пилу на планеті, що дало б змогу по-новому поглянути на марсіанську атмосферу.

Браун сказав, що все, чого команда Ingenuity навчилася під час 72 польотів, врахують у розробці нового покоління гвинтокрилів, призначених для Марса і, можливо, інших планет Сонячної системи.

Раніше ми повідомляли про те, як гелікоптери можуть картографувати магнітне поле Марса.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield