NASA опублікувала серію знімків у високій роздільній здатності, зроблених під час обльоту Місяця космічним кораблем Orion. Вони дозволять уявити, який вид відкривався з капсули екіпажа.
Orion облетів Місяць 21 листопада. Ця подія транслювалася у прямому ефірі в інтернеті. Телетрансляція велася з кількох камер, встановлених на корпусі та сонячних батареях Orion. Крім знімання відео, вони також отримали низку зображень у високій роздільній здатності, які дозволяють уявити, щоб побачили астронавти, які знаходилися на борту корабля.
Зворотний бік Місяця
Низка опублікованих зображень демонструє Orion на тлі Місяця. Легко помітити, що він помітно відрізняється від видимого. На звороті Місяця дуже мало морів. Його найбільш помітна «пам’ятка», що потрапила на знімки Orion, має назву Море Східне. Це 930-кілометрова ударна формація, частково заповнена застиглою базальтовою лавою.
Інша особливість зворотної сторони полягає в тому, що вона набагато сильніше кратерована. Дев’ять найбільших ударних формацій супутника розташовані саме у цій частині Місяця. При цьому зібрані космічними апаратами дані свідчать про те, що товщина кори на зворотному боку Місяця в середньому на 10 км більша, ніж на видимому.
Причина таких помітних формацій є предметом наукових дискусій. За однією з версій, після зіткнення Землі з протопланетою Тейя наша планета спочатку придбала не один, а два супутники. Згодом вони злилися воєдино, що пояснює різницю між півкулями. За іншою версією, причина місячної асиметрії пов’язана з теплом, яке випромінювала наша планета на зорі Сонячної системи. Звернена до Землі сторона Місяця піддавалася серйозному нагріванню і довше залишалася в розплавленому стані.
Третя гіпотеза припускає, що вся справа у наслідках падіння великого об’єкта на видимий бік Місяця. Подібне зіткнення призвело до викиду величезної кількості матеріалу, що осів на звороті Місяця, сформувавши додатковий шар порід.
Земля та Orion
Крім зворотного боку Місяця NASA також опублікувала знімки, на яких зображена наша планета.
Всередині капсули екіпажа Orion
Ще одне зображення демонструє інтер’єр капсули екіпажа Orion та манекен Moonikin Campos у кріслі командира. Він оснащений датчиками, які збирають інформацію про перевантаження та випромінювання, які зазнали б астронавти під час польоту.
Нагадаємо, що разом з Orion до Місяця вирушила ціла флотилія, що складається з десяти експериментальних кубсатів. На жаль, деякі з них поки що не змогли вийти на зв’язок.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine