NASA Artemis I вивела десять кубсатів біля Місяця: частина не вийшла на зв’язок

На шляху космічного корабля Orion до Місяця у межах місії Artemis I поступово випускались та розгортались десять крихітних супутників — кубсатів. Їхня мета — виконувати різноманітні наукові місії на великій відстані від Землі від різних космічних компаній. Більшість із них успішно вийшли на зв’язок, але деякі досі «не подзвонили додому».

Lunar Infrared Imaging (LunIR)
Ілюстрація кубсата Lunar Infrared Imaging (LunIR). Зображення: WHNT

Офіційні особи NASA підтвердили, що ArgoMoon, Biosentinel, EQUULEUS, LunaH-Map та Lunar IceCube працюють справно. Але в інших виявили проблеми зі зв’язком, а деякі взагалі досі не відповідають на запити з Центру керування.

Проблеми з кубсатами виникли ще на Землі під час вересневого урагану, коли ракету-носій NASA SLS сховали в ангарі, щоб уберегти від пошкоджень під час негоди. NASA перезарядила деякі батареї кубсатів під час урагану. Але інженери не змогли дістатися до всіх через проблеми з доступом у дуже тісних умовах: довелося б діставати всі супутники, що ще більше б відтермінувало запуск.

У Twitter можна побачити публікації різних агентств, до яких належать окремі кубсати. Від ArgoMoon уже надходять дивовижні зображення, на яких видно Місяць та Землю. EQUULEUS і Luna-H-Map перебувають на шляху до своїх обльотів Місяця, їхні офіційні облікові записи у Twitter активні, що свідчить про справну роботу. Lunar IceCube та CuSP після розгортання 17 листопада теж працюють.

NASA Lunar IceCube
Ілюстрація місії NASA Lunar IceCube, яка досліджує місячний лід. Авторство зображення: Morehead State University

Інші супутники або втратили зв’язок, або взагалі не виходили на контакт із Землею з моменту запуску. Наприклад, OMOTENASHI спершу відповідав на запити, але потім раптово перестав, тож його статус наразі залишається невизначеним. Terran Orbital, яка керує кубсатом LunIR, не надала інформації про його розгортання з моменту запуску 16 листопада. Також на зв’язок не вийшли NEA Scout та Team Miles.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA втратила зв’язок із кубсатом CAPSTONE.

За матеріалами Parabolicarc

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine