NASA втратила зв’язок із супутником CAPSTONE

Мережа далекого космічного зв’язку NASA втратила контакт із супутником CAPSTONE. Це сталося через день після того, як апарат відокремився від платформи Lunar Photon та вирушив у самостійну подорож до Місяця.

Супутник CAPSTONE (концепт). Джерело: NASA

Вперше про проблеми з CAPSTONE повідомили радіоаматори, які виявили відсутність вихідних передач від супутника. Незабаром NASA підтвердила, що він справді перестав виходити на зв’язок із Землею. Попри те, що будівництво супутника було профінансовано NASA, управлінням місією займається стартап Advanced Space. Наразі його інженери аналізують останню телеметрію CAPSTONE, намагаючись з’ясувати причину збою.

Відомо, що після відокремлення від Lunar Photon, CAPSTONE успішно розгорнув сонячні батареї. Також апарат активував рухову установку у межах підготовки до першої корекції курсу. Вона мала відбутися 5 липня, але супутник не встиг її здійснити. За словами інженерів, CAPSTONE має запас часу та палива, який дозволяє відкласти початок маневрування на кілька днів. Але все залежить від того, наскільки серйозними є проблеми, з якими зіткнувся супутник.

Що стосується платформи Lunar Photon, то фахівці Rocket Lab, як і раніше, підтримують з нею контакт. За словами голови компанії Пітера Бека, в неї залишився достатній запас палива для виконання розширеної місії. Щоправда, поки він не розкривав її подробиць.

Нагадаємо, що недавно NASA перенесла на 2023 рік запуск астероїдної місії Psyche.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine