NASA підтвердила нове перенесення запуску JWST

Представники NASA підтвердили, що космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) не буде запущено в березні 2021 року. Нове перенесення викликане наслідками пандемії коронавірусу COVID-19. Через карантинні обмеження компанії Northrop Grumman довелося серйозно скоротити кількість персоналу, зайнятого роботою над телескопом. До пандемії на складання JWST виділялося 12 десятигодинних змін на тиждень, зараз — 5 восьмигодинних змін.

Складання телескопа James Webb. Джерело: Northrop Grumman

Нещодавно компанія почала поступово відновлювати чисельність персоналу. Крім того, в складальний цех повернулися фахівці NASA. Проте зазначені обставини не могли не позначитися на швидкості робіт за проєктом.

Наразі в NASA ще не назвали нову дату запуску JWST. Найближчим часом має бути складено уточнений графік, після чого буде зроблено офіційне оголошення. Але в аерокосмічній адміністрації сподіваються, що за будь-яких обставин телескоп вирушить у космос до кінця 2021 року.

Варто додати, що інженери, які займаються складанням JWST, нещодавно завершили ще один важливий тест. Під час нього вони успішно розгорнули опорну щоглу системи DTA (Deployable Tower Assembly), необхідну для того, щоб забезпечити віддалення основного дзеркала JWST і приладового відсіку від корпусу телескопа. Такий поділ необхідний для максимальної ізоляції системи охолодження наукових інструментів від значно теплішої платформи космічного апарата.

За матеріалами https://spacenews.com