NASA назвала марсіанський камінь на честь The Rolling Stones

Під час посадки спускального апарата місії InSight на Червону планету реактивний струмінь її двигуна зрушив невеликий камінь — розміром із м’ячик для гольфу. Він прокотився приблизно на метр по марсіанській поверхні, залишивши після себе добре помітний слід.

Після того як співробітники групи супроводу місії з Лабораторії реактивного руху (JPL NASA) побачили знімок марсіанського каменю, який котиться, вони вирішили назвати його на честь гурту The Rolling Stones (у дослівному перекладі це якраз і означає «каміння, що котиться»). У підсумку камінь отримав офіційне ім’я Rolling Stones Rock.

Для більшого ефекту публічна заява про це була зроблена під час концерту The Rolling Stones, що проходив 22 серпня на стадіоні Rose Bowl у Пасадені (штат Каліфорнія, США), де розташована штаб-квартира JPL. Відповідне оголошення зі сцени зробив актор Роберт Дауні-молодший.

Щодо останніх новин від самої місії, то на початку серпня інженери групи супроводу використовували встановлену на платформі InSight роботизовану руку-маніпулятор, щоб натиснути на місце розташування бурової установки інструменту HP3. Вони сподівалися, що за рахунок цього їм вдасться обсипати ґрунт і збільшити зчеплення приладу з породою. На жаль, судячи з попередніх даних, цей план не спрацював.

Схема з’єднання Марса і Сонця. Джерело: NASA/JPL-Caltech

У найближчі кілька днів InSight, а також інші марсіанські місії тимчасово перестануть виходити на зв’язок із Землею. Річ у тім, що раз на два роки наша планета розташовується в просторі відносно Марса таким чином, що між ними знаходиться Сонце. Ця конфігурація називається з’єднанням. Оскільки наше світило є потужним джерелом випромінювання, здатним заглушити або спотворити будь-які радіосигнали, на час з’єднання NASA оголошує мораторій на надсилання будь-яких команд марсіанським апаратам. Цього року воно триватиме з 28 серпня до 7 вересня.

За матеріалами https://www.nasa.gov