NASA Ingenuity з останніх сил продовжує працювати на поверхні Марса

Гелікоптер NASA Ingenuity більше не в змозі злетіти з поверхні Марса, починаючи з 18 січня, коли один із його роторів випадково пошкодився під час посадки. Наразі гелікоптер перебуває на марсіанській дюні у кратері Єзеро. Хоча багатьом здається, що місія Ingenuity завершена, виявляється, що він продовжує працювати й утримує зв’язок із командою в JPL.

Ingenuity
NASA Ingenuity на поверхні Марса. Фото: NASA/JPL

Команда Лабораторії реактивного руху NASA JPL, відповідальна за місію, висловила вдячність цьому сміливому гелікоптеру за його успішні 72 польоти на Червоній планеті, що перевершило всі очікування. Причому навіть перебуваючи на поверхні, апарат все ще продовжує виконувати свою наукову місію.

Представник NASA розповів на Reddit, що Ingenuity активно робить знімки та передає їх на Землю. Навіть якщо більшість світлин показують лише пісок через орієнтацію камери, команда використовує їх для вивчення геологічних процесів на Марсі.

Пошкоджений дрон Ingenuity (оброблене зображення). Джерело: NASA/JPL-Caltech/LANL/CNES/IRAP/Simeon Schmauß

Прихильники Ingenuity будуть раді дізнатися, що місія гелікоптера досі продовжується, попри те, що він не здатний більше піднятися у повітря — він служить науці на марсіанській поверхні.

Скільки ще триватиме розширена місія гелікоптера — невідомо. Все залежить від того, як швидко марсіанський пісок запилить його сонячні панелі. Схожа подія трапилась із марсоходом InSight 2022 року, коли його сонячні панелі були покриті товстим шаром пилу, що унеможливило продовження його роботи. Коли щось подібне станеться з Ingenuity, для марсіанського гелікоптера настане повна темрява.

Ingenuity став першим літальним апаратом, який успішно виконав керований політ на іншій планеті. Успіх місії надихнув інженерів на подальші дослідження керування літальними апаратами в умовах Марса, відкривши перспективи для розробки складніших гвинтокрилів у майбутніх місіях.

Раніше ми повідомляли про те, що NASA вже попрощалася з відважним марсіанським вертольотом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна