Без гвинта: Perseverance зазнімкував загиблий марсіанський вертоліт Ingenuit

Марсохід Perseverance зробив нові знімки дрона-вертольота Ingenuity. Вони дають змогу краще зрозуміти масштаб пошкоджень, що призвели до завершення його місії.

Пошкоджений дрон Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech/LANL/CNES/IRAP

Дрон-вертоліт Ingenuity вперше піднявся в небо червоної планети 19 квітня 2021 року. Номінально, його програма була розрахована на 5 польотів і 30 днів експлуатації. У реальності ж Ingenuity пропрацював майже два роки та пролетів майже 17 км.

Останній, 72-й політ дрона відбувся 18 січня 2024 року. Він завершився аварійною посадкою, під час якої апарат пошкодив свої лопаті. Вивчивши зображення та телеметрію, фахівці Лабораторії реактивного руху NASA дійшли висновку про неможливість продовження експлуатації Ingenuity.

Протягом наступних тижнів Ingenuity кілька разів потрапляв у приціл камера марсохода Perseverance. Але цього разу він зазнімкував його за допомогою камери SupeCam. Це дозволило отримати зображення з великою роздільною здатністю, яке дало можливість побачити раніше невідомі подробиці.

Пошкоджений дрон Ingenuity (оброблене зображення). Джерело: NASA/JPL-Caltech/LANL/CNES/IRAP/Simeon Schmauß

Знімок показав, що під час посадки Ingenuity повністю позбувся однієї з лопатей, яка просто відірвалася. На кінцях інших лопатей помітні пошкодження.Саме ці рани «рани» й стали його вироком. У інженерів просто не було жодних варіантів продовжити його експлуатацію.

Раніше ми розповідали про останнє завдання Ingenuity.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine