Perseverance зазнімкував «загиблий» марсіанський вертоліт

Марсохід Perseverance передав на Землю нову серію зображень марсіанської поверхні. На деяких із них можна побачити місце «поховання» дрона-вертольота Ingenuity.

Місце останньої посадки дрона-вертольота Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Останній політ Ingenuity відбувся 18 січня 2024 року. Він мав випробувальний характер. Фахівці Лабораторії реактивного руху NASA хотіли упевнитися в готовності Ingenuity до нових місій після його дострокової посадки, що сталася на початку січня.

Під час тесту Ingenuity піднявся на висоту 12 метрів. Але під час посадки NASA втратила зв’язок із вертольотом. Згодом контакт із дроном вдалося відновити. На жаль, передані на Землю знімки показали, що під час посадки Ingenuity пошкодив щонайменше одну зі своїх лопатей. Вивчивши зображення і телеметрію, фахівці Лабораторії реактивного руху NASA дійшли висновку про неможливість продовження експлуатації дрона.

Зроблені Perseverance знімки, демонструють місце останньої посадки Ingenuity. Як видно гелікоптер сів поруч із невеликим піщаним гребенем. Не виключено, що в майбутньому він його «поховає». Наразі невідомо, чи збираються фахівці місії підвести Perseverance ближче до вертольота, щоб детальніше оглянути його.

Місце останньої посадки дрона-вертольота Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Нагадаємо, що Ingenuity був висаджений на марсіанську поверхню у квітні 2021 року. Апарат був технологічним демонстратором, чиє основне завдання полягало в можливості здійснення стійкого польоту в марсіанській атмосфері.

Ingenuity блискуче впорався з цим завданням. Формально він був розрахований на п’ять польотів і 30 днів роботи. У реальності ж Ingenuity провів на Марсі майже три роки й здійснив 72 польоти, під час яких пролетів близько 17 км. Загальний час його нальоту становив 128 хвилин, максимальна досягнута швидкість — 10 м/с, висота польоту — 24 м.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine