«Помахає» NASA з Марса: приречений Ingenuity отримав передсмертне завдання

Місія Ingenuity, можливо, вже завершилася, але відважний гелікоптер ще не припинив свого існування. Минулого тижня NASA повідомила сумну новину про те, що улюблений марсіанський гелікоптер Ingenuity зазнав серйозних ушкоджень лопатей, які призвели до припинення його місії. Це пошкодження завершило його інноваційну подорож небом Марса.

1,8-кілограмовий гелікоптер Ingenuity
1,8-кілограмовий гелікоптер Ingenuity. Зображення: NASA

Попри те, що Ingenuity більше ніколи не злетить, у NASA є інше завдання для свого потерпілого літального апарата — «помахати» лопатями заради науки. Науковець із Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) та керівник команди Ingenuity Тедді Цанетос заявив, що вони планують запустити двигун гелікоптера і трохи «помахати» його лопатями впродовж наступних днів.

NASA ще не визначила причину і розмір пошкоджень. Таким чином, на останніх етапах свого існування Ingenuity має завдання зафільмувати обертання лопатей ротора, щоб допомогти NASA отримати більше інформації про наслідки аварії.

Останнє місце посадки Ingenuity, зняте марсоходом Perseverance
Останнє місце посадки Ingenuity, зняте марсоходом Perseverance

Ingenuity — перший апарат, створений людиною, що виконав керований політ на іншій планеті. Попри пошкодження, він досі вражає нас своєю витривалістю. Очікувалося, що після приземлення на червоному сусіді Землі 2021 року Ingenuity здійснить лише п’ять польотів. Він значно перевищив ці очікування, зробивши неймовірні 72 польоти.

Крім своїх досягнень, Ingenuity також став чудовим партнером для марсохода NASA Perseverance, який залишається на Марсі. Під час руху поверхнею Червоної планети Ingenuity здійснював повітряну розвідку місцевості та надавав марсоходу отриману інформацію для пошуку цікавих об’єктів та потенційних небезпек.

Навіть якщо робота Ingenuity завершиться, його спадщина, безсумнівно, продовжить жити.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance зазнімкував «загиблий» марсіанський вертоліт.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine