Згідно з передбаченнями Національної океанічної й атмосферної адміністрації США (NOAA), найближчими днями Земля опиниться на шляху потужного коронального викиду маси — згущення заряджених частинок, вивержених Сонцем 27–29 листопада. Одним із наслідків цього стануть яскраві полярні сяйва, які, ймовірно, спостерігатимуться з території України.
«Перші хвилі» космічної бурі досягнуть нас уже сьогодні, тобто ввечері 30 листопада. Схоже, вони не будуть аж настільки потужними, щоб викликати дивовижне небесне видовище хоча б у найпівнічніших областях нашої країни. Але все одно після того, як стане достатньо темно, варто час від часу звертати увагу на північну частину небосхилу — саме там мають з’явитися «небесні сполохи». Згідно з поточними прогнозами погоди, ймовірність чистого неба над Києвом більша в ніч із 30 листопада на 1 грудня. На жаль, наступної ночі столицю накриє суцільна хмарність, можливий сніг. Приблизно така ж ситуація й у східних областях.
Значно більше пощастить мешканцям півдня — там чисте небо може бути також увечері 1 грудня, й саме тоді, як вважають геліофізики, Земля зануриться у найщільніше згущення сонячного вітру. Це викличе досить яскраві полярні сяйва, видимі навіть до широти Одеси та Херсона. Додатковою зручністю стане те, що наступним днем буде субота, тож для багатьох людей не складатиме проблем спостерігати за небом значну частину ночі.
Натомість на заході України погодні умови будуть несприятливими обидві ночі — там очікується хмарність і сильний сніг. Але, оскільки передбачати погоду зі стовідсотковою ймовірністю метеорологи поки не вміють, не можна виключати, що над деякими місцевостями у хмарах з’являться «вікна», і крізь них можна буде хоч трохи роздивитися «небесне шоу».
Також варто згадати, що у другій половині ночі спостереженням заважатиме Місяць — він створюватиме власне засвітлення, ненабагато слабше за полярне сяйво.
Коли ми знову зможемо побачити це явище, сказати важко. На жаль, космічну погоду астрономи наразі вміють передбачати ще гірше, ніж метеорологи — земну.
Раніше ми писали про те, чому полярні сяйва над Україною почали спостерігатися частіше.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine