На супутникових знімках побачили масове поховання у Маріуполі

Супутникові зображення компанії Maxar Technologies показали нове масове поховання поблизу Маріуполя. Воно з’явилося на знімках наприкінці березня, коли частину міста захопили російські війська.

Масове поховання біля Маріуполя
Масове поховання поблизу Маріуполя. Джерело: Maxar Technologies

Maxar зазнімкував масове поховання

Супутник GeoEye-1, який належить Maxar Technologies, вчергове показав світу наслідки війни в Україні. Цього разу він зняв недавні поховання у селищі Мангуш поблизу Маріуполя. Знімки, на яких видно велику кількість свіжих могил, датуються 3 квітня.

Селище Мангуш розташоване за 20 км на захід від міста. Супутники знімали цю ділянку впродовж березня — квітня. Тому за зображеннями можна докладно прослідкувати, як збільшується кількість могил.

Якщо на знімках від 19 березня, коли ЗСУ ще повністю контролювали Маріуполь, видно лише старий цвинтар, то 23-го на світлинах з’являється новий ряд могил. А вже за тиждень свіже поховання за площею наближається до старого кладовища і продовжує рости у перші дні квітня. Загалом кількість жертв серед цивільних може перевищувати 10 тис. осіб.

Зміни на цвинтарі
Зміни на цвинтарі. Джерело: Maxar Technologies

Що Maxar зняли раніше?

Раніше супутники американської компанії вже допомагали встановити істину щодо вбивств мирних мешканців України російськими військовими. Так, серія знімків міста Буча на Київщині показала, що тіла на вулицях лежали до того, як українські війська визволили цю місцевість. А масове поховання поблизу церкви взагалі вдалося зазнімкувати у процесі його створення.

Та й Маріуполь не вперше привертає увагу супутників. Крім документування руйнувань, камери сателітів зазнімкували чергу за продуктами. Це дає змогу оцінити, яка кількість людей залишалася в той день у місті. У майбутньому це може стати у нагоді у зв’язку з можливим вивезенням маріупольців до росії.

За матеріалами www.bbc.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада