На Сонці відбулися два спалахи

Два потужних спалахи відбулися на Сонці 18 та 20 січня. Найближчими днями очікується не дуже сильна геомагнітна буря, яка проявлятиметься переважно у вигляді полярних сяйв.

Сонячнні спалахи
Сонячний спалах. Джерело: www.arabiaweather.com

У вівторок та четвер відбулися спалахи

Сонячна пляма AR2929 за останні кілька днів стала джерелом серії спалахів. Перший з них відбувся 18 січня о 17:44 за Гринвічем, другий — о 6:01 20 січня. Обидва спалахи були середньої сили. Жоден із них не спрямований у бік Землі, але їхня сила була достатньою для того, аби вплив відчули мешканці планети.

Перший зі спалахів досягне атмосфери Землі над Південною Америкою. Другий — над Індійським океаном. В обох випадках можуть спостерігатися короткочасні перешкоди у радіоефірі. Також можливі порушення роботи супутникових операторів. Крім того, майже напевно заряджені частинки взаємодіятимуть з атмосферою Землі, й це викличе полярні сяйва.

Зміна інтенсивності спалахів на Сонці спричиняється 11-річним циклом змін у його магнітосфері. Впродовж цього періоду інтенсивність спалахів на нашій зорі спочатку знижується до мінімуму, а потім зростає до максимуму.

Спалах 20 січня 2022 року. Джерело: www.sciencealert.com

Сонце рухається до максимуму своєї активності

У 2019 році Сонце минуло мінімум своєї активності. Зараз ми рухаємося до її максимуму, який має настати 2025 року. До цього часу спалахи середньої сили, на кшталт тих, що сталися цього тижня, будуть звичайним явищем. Проте значно небезпечніші спалахи великої потужності, які почнуться ближче до сонячного максимуму.

Вони можуть завадити роботі супутників і космонавтів на орбіті та викликати серйозні перешкоди у роботі наземної радіопередавальної апаратури. За потужних спалахів також можуть виникати проблеми зі здоров’ям у людей з хронічними захворюваннями. Спостерігатимуться полярні сяйва у помірних широтах. Катастрофічно потужні сонячні спалахи взагалі можуть викликати порушення електромереж на Землі.

За матеріалами www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада