На МКС експериментують зі штучним інтелектом та нервовою системою людини

На борту Міжнародної космічної станції розпочались експерименти з дослідження нервової системи людини. Паралельно екіпаж Expedition 67 досліджує космічну фізику, штучний інтелект, а також змінив конфігурацію повітряного шлюзу. Sci Tech Daily описали один із напружених робочих днів астронавтів на борту МКС.

Microgravity Science Glovebox
Астронавтка Пеггі Вотсон позує для фото під час роботи в спеціальному «ящику» Microgravity Science Glovebox (MSG). Фото: NASA

Відсутність гравітації в космосі впливає на широкий спектр вивчення фізики, завдяки чому відкриваються нові явища. Усі досліди направлені на покращення життя людей на Землі та поза нею. Один із таких проєктів використовує штучний інтелект для адаптації складних процесів виробництва скла в умовах мікрогравітації з метою принесення користі численним галузям промисловості.

5 липня бортінженер NASA Келл Ліндгрен налаштував обладнання для експерименту Intelligent Glass Optics для роботи всередині «ящика» Microgravity Science Glovebox. Спостереження, отримані в результаті дослідження, можуть сприяти розвитку професій у галузі медицини та астрономії.

Бортінженери Джесіка Воткінс та Боб Гайнс провели дослідження того, як невагомість впливає на моторику людини. Вони по черзі сиділи в унікальному апараті всередині лабораторного модуля Columbus, щоб допомогти вченим зрозуміти, як астронавти утримують різні об’єкти в космосі та маніпулюють ними. Цей експеримент допоможе розробити спеціальні та більш зручні інтерфейси для космічних кораблів і забезпечити глибше розуміння нервової системи людини.

Космічний вантажний корабель Cygnus
Космічний вантажний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman, який утримує роботизована рука Canadarm2 перед тим, як його відпустити, завершуючи чотиримісячне перебування на модулі Unity орбітальної лабораторії. Фото: NASA

Джесіка Воткінс та Саманта Крістофоретті також працювали впродовж дня, вносячи зміни у конфігурацію шлюзу NanoRacks Bishop. Для цього вони перевстановили апаратне забезпечення та розмістили вантаж у Bishop для утилізації сміття та перевірки роботизованих маневрів. Наземні диспетчери наказали роботизованій руці Canadarm2 від’єднати шлюз від модуля Tranquility, щоб викинути сміттєвий контейнер, який згодом згорів у атмосфері. Потім Canadarm2 перемістив Bishop назад у Tranquility, де невдовзі його знову приєднали для подальшого заповнення.

Приблизно так проходять трудові будні астронавтів на Міжнародній космічній станції.

Нагадаємо, що раніше NASA бажала повернути собі мертвих тарганів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine