На Марсі помітили кратер цікавої форми: фото

Mars Reconnaissance Orbiter NASA помітив дивовижний кратер у формі вуха, неначе Марс уважно прислухався до звуків із Сонячної системи. Спостерігала знахідку команда операторів MRO HiRise з Університету Аризони.

Марсіанський ударний кратер
Марсіанський ударний кратер, що має дивну форму, яка нагадує вухо. Фото: NASA/JPL-Caltech/UArizona

Як видно на знімку, не всі кратери Марса мають ідеально круглу форму. Кратер має діаметр трохи більше ніж 1800 м і розташований у регіоні під назвою Chryse Planitia — рівнинній області в північній півкулі Марса. Дивна форма, можливо, утворилися внаслідок того, що об’єкт розпався на кілька шматків під час проходження атмосфери Червоної планети на своєму шляху до зіткнення з поверхнею.

У такій формі кратера немає нічого дивного, цей феномен називається парейдолією. Він відповідає за те, що люди уявно бачать знайомі речі в незвичайних місцях чи об’єктах. Такі ефекти можуть зіграти з нашою уявою веселі жарти: ми можемо вбачати в них таємничі входи у печери, або помічати цікаві ілюзії.

«При парейдолії ми бачимо контури обличчя та візерунки, де вони насправді не існують. Наприклад, спостерігаючи за хмарами у небі чи розглядаючи фото об’єктів на поверхні Марса. У цьому випадку ми бачимо ударний кратер дивної форми, який дуже схожий на вухо. Але якщо Марс справді слухає, що б ви йому сказали?» — написала команда NASA JPL.

Нагадаємо, що раніше ми показували, як Mars Express зазнімкував марсіанський «Великий каньйон».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine