Пусковий оператор United Launch Allianc (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin) зазнав серйозної невдачі під час тестувань наприкінці минулого місяця. На випробувальному об’єкті компанії в Центрі космічних польотів Маршалла NASA в Алабамі стався вибух з утворенням величезної вогняної кулі. Фотознімок із місця інциденту опублікував журналіст Ерік Бергер з Ars Technica.
Компанія майже нічого не повідомляє про інцидент. Але на фото помітно, як вибух стався поруч із ракетою-носієм ULA Vulcan Centuar V, який спалахнув яскравим полум’ям через витік величезної хмари водню. Вибухова хвиля у радіусі кількох десятків метрів підняла у повітря сміття, пил та частини випробувального стенда. Ймовірно, саме цей випадок став причиною чергової затримки із запуском ракети-носія Vulcan Centuar V, який перенесли на 4 травня 2023 року, а потім взагалі на літо.
Regarding last week’s Centaur V anomaly, here’s a photo of the resulting explosion at Marshall Space Flight Center. Good luck to ULA on its investigation and getting the Vulcan Cert-1 mission off the ground. pic.twitter.com/Na6h7VfHSE
— Eric Berger (@SciGuySpace) April 8, 2023
«Більшість з уламків, — це ізоляція та частини випробувального стенда. Один шматок купола резервуара для водню, площею близько менше квадратного метра, опинився на відстані кількох метрів від стенда. Ракета-носій усе ще перебуває всередині платформи та залишилась майже неушкодженою», — написав генеральний директор ULA Торі Бруно у відповідь на твіт Бергера щодо зображення.
Джерела Ars Technica налаштовані більш песимістично, припускаючи, що такий масивний «стовп палаючого чистого водню», ймовірно, завдав більше, ніж просто фізичної шкоди стартовому майданчику та ракеті-носію.
Вибух може викликати ще більше невизначеності щодо розробки важкої ракети-носія ULA Vulcan Centuar V. Масла у вогонь додає затримка з постачанням двигунів BE-4 та BE-3U від Blue Origin, на які роками чекає United Launch Allianc. Швидше за все надалі слід очікувати ще більше затримок, перш ніж ULA зможе відправити свою ракету на орбіту.
Раніше ми повідомляли про те, як аномалія загрожує графіку польотів нової американської ракети.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine