Ракета Vulcan зібрана для дебютного польоту

Фахівці пускового оператора ULA (United Launch Alliance) успішно завершили збирання нової ракети Vulcan. Найближчим часом вона пройде серію тестів, після чого інженери почнуть готувати її до дебютного пуску.

Заміна для Atlas V

Ракета Vulcan замінить Atlas V — головну «робочу конячку» ULA двох минулих десятиліть. Її розробка почалася у 2014 році невдовзі після захоплення росією Криму, коли американський уряд вирішив з метою національної безпеки позбавитися залежності, пов’язаної з російськими двигунами РД-180 (вони використовуються на першому ступені Atlas V).

Складання ракети Vulcan. Джерело: ULA

Новий носій має двоступеневу конструкцію з можливістю додавання бічних твердопаливних прискорювачів. У своїй самій потужній конфігурації ракета зможе виводити до 27 тонн на низьку навколоземну орбіту.

Перший ступінь Vulcan оснащений двома метановими двигунами BE-4, побудованими компанією Blue Origin. Слід зазначити, що саме через неготовність цих силових агрегатів дата введення в експлуатацію Vulcan неодноразово переносилась. Але наприкінці 2022 року Blue Origin нарешті поставила першу партію сертифікованих для польоту BE-4, що дозволило розпочати підготовку до першого пуску ракети.

Перший пуск Vulcan

Найближчими тижнями фахівці ULA проведуть комплексні перевірки зібраної ракети. Після цього вона буде доставлена на стартовий майданчик LC-41, де пройде серію випробувань, що включають її заправлення компонентами палива, репетицію передстартового відліку та прожиг двигунів першого ступеня. Якщо тести не виявлять проблем, Vulcan повернеться до складального цеху, де на неї встановлять твердопаливні прискорювачі та корисне навантаження.

Складання ракети Vulcan. Джерело: ULA

У межах своєї дебютної місії Vulcan виведе на орбіту пару прототипів супутників системи Project Kuiper від Amazon, а також відправить до Місяця, побудований компанією Astrobotic, апарат Peregrine. Він має здійснити посадку в районі Куполів Груйтуйзена.

За матеріалами https://blog.ulalaunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine