Група супроводу місії MRO опублікувала знімок кратера, розташованого у південній півкулі Марса. Його схил покритий сухим льодом.
Одним із визначних місць Марса є його полярні шапки. Вони складаються із двох шарів. Внизу розташовані відкладення із суміші водяного льоду та пилу, що тягнуться на сотні метрів. Вгорі — шар сухого льоду, який візуально і спостерігається як полярна шапка.
Сухий лід утворюється внаслідок вимерзання з марсіанської атмосфери вуглекислого газу. У середині полярні шапки можуть займати поверхню до 50° за широтою. З настанням літа сухий лід починає сублімувати, й видимі розміри шапки зменшуються.
Однак у деяких випадках поклади сухого льоду можуть формуватися на Марсі набагато ближче до екватора. Найчастіше це відбувається на повернутих до полюса схилах, які отримують менше сонячного світла. Знімок MRO демонструє подібний випадок. На ньому зображений кратер, розташований на 37° південної широти. На фото можна побачити, що звернений на південь схил покритий характерними плямами. Це і є вуглекислотний іній.
Нагадаємо, що недавно апарат MRO сфотографував марсохід Perseverance та дрон-вертоліт Ingenuity.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine