MRO зазнімкував «відталі» дюни, у кратері Кайзер

Нещодавно у північну півкулю Марса прийшла весна. Підвищення температури призвело до низки сезонних змін на поверхні, одна з яких була сфотографована апаратом MRO, що перебуває на ареоцентричній орбіті. Йому вдалося зазнімкувати «розморожування» марсіанських дюн.

«Відталі» дюни у кратері Кайзер. Джерело: NASA/JPL/University of Arizona

Під час зими темні піщані дюни Червоної планети покриваються шаром білого інею. Але це не звичайний водяний лід, а сухий. Він складається з вуглекислого газу, який вимерзає з марсіанської атмосфери під час зниження температури взимку. З настанням весни починається зворотний процес. Сухий лід сублімує, і вуглекислота поступово повертається в атмосферу.

Саме це і показав MRO. За допомогою камери HiRISE, встановленої на борту апарата, вченим вдалося отримати знімок дюн, що розташовані усередині 207-кілометрового кратера Кайзер. Фото демонструє темні потоки, що стікають по сонячній стороні. Вони утворюються внаслідок сублімації вуглекислотного інею. Самі дюни складаються з піску, який «згрібається» вітрами, котрі проносяться дном кратера.

Ви також можете подивитися на ефектне фото марсіанського кратера, дно якого заповнене водяним льодом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine