Модуль «Причал» запустили до МКС

24 листопада з космодрому «Байконур» відбувся пуск ракети «Союз-2.1б». Вона відправила до МКС зв’язку з корабля «Прогрес М-УМ» та вузлового модуля «Причал».

Пуск ракети «Союз-2.1б». Джерело: «Роскосмос»

«Причал» є сферичним герметичним відсіком, до якого можуть пристикуватися до п’яти як пілотованих, так і вантажних космічних кораблів. Маса модуля становить 3890 кг, діаметр — 3,3, об’єм внутрішнього простору — 19 м³. На його борту також розміщено 700 кг різних припасів, призначених для екіпажу станції. «Причал» буде пристикований до надирного порту модуля «Наука».

Оскільки у модуля немає власної рушійної установки, для його стикування з МКС буде використаний модифікований корабель «Прогрес» («Прогрес М-УМ»). «Причал» встановлений на місце його вантажного відсіку.

Корабель «Прогрес М-УМ» і вузловий модуль «Причал». Джерело: «Роскосмос»

Стикування «Причалу» з МКС заплановано на 26 листопада. «Прогрес М-УМ» залишатиметься у складі комплексу впродовж 30 днів, після чого його відстикують від станції та зведуть з орбіти.

Спочатку передбачалося, що згодом до «Причалу» буде пристикований Науково-енергетичний модуль. Однак 2021 року керівництво «Роскосмосу» оголосило про рішення зробити його базовим блоком національної орбітальної станції РОСС, будівництво якої має розпочатися у другій половині цього десятиліття. Тому «Причал» стане останнім елементом російського сегменту МКС.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада