«Роскосмос» заявив про плани щодо створення національної орбітальної станції

Керівництво «Роскосмосу» заявило, що в 2025 році Росія планує вийти з проєкту МКС і розпочати будівництво своєї орбітальної станції. 

Науково-енергетичний модуль. Джерело: Роскосмос

Станція буде виведена на полярну орбіту з нахилом в 97°, що забезпечить повний огляд поверхні Землі. Її першим елементом стане науково-енергетичний модуль (НЕМ), який створювався для МКС. Його запуск був анонсований ще на 2019 рік, але відтоді неодноразово переносився. В результаті було ухвалене рішення зберегти НЕМ для нової станції. Згідно із заявою «Роскосмосу», модуль буде модернізований і отримає новітні системи управління, живлення, стикування і життєзабезпечення. Для його запуску буде використана ракета «Ангара-А5».

У 2028 році до НЕМ додадуть базовий модуль, потім — вузловий і шлюзовий. На другому етапі (2030-2035 р.) додадуться цільовий і виробничий модулі, а також платформа обслуговування космічних апаратів. Наукове обладнання розмістять зовні, а обслуговувати його будуть роботи під управлінням космонавтів.

Варто зазначити, що «Роскосмос» заявив про готовність продовжити російський сегмент МКС за «фінансової участі США». Зі свого боку NASA не робила жодних заяв з приводу планів Росії вийти з проєкту МКС.