МКС виявилась переповненою астронавтами

У понеділок на Міжнародну космічну станцію (МКС) прибуло ще чотири людини. Тому наразі на орбітальній заставі стало багатолюдно. Астронавти Axiom Mission 2 (Ax-2) Пеггі Вітсон, Джон Шоффнер, Алі Алкарні та Райяна Барнаві, подорожуючи на борту космічного корабля SpaceX Crew Dragon, зістикуватись із МКС після запуску на ракеті Falcon 9 із космічного центру Кеннеді у Флориді.

Модуль Cupola, вид ззовні МКС
Модуль Cupola, вид ззовні МКС. Фото: Wikipedia

Через кілька годин після стикування члени екіпажу другої в історії приватної місії NASA піднялися на борт МКС, розширивши кількість членів екіпажу до 11 осіб. Протягом наступних восьми днів п’ятеро американців, троє росіян, двоє саудівців та один еміратець житимуть і працюватимуть пліч-о-пліч в умовах мікрогравітації.

Екіпаж Axiom Mission 2
Екіпаж Axiom Mission 2 зліва направо: спеціаліст місії Алі Алькарні, спеціаліст місії Райяна Барнаві, командир Пеггі Вітсон і пілот Джон Шоффнер. Фото: Axiom Space

Хоча МКС зазвичай працює з екіпажем у складі шести-семи осіб, іноді кількість екіпажу збільшується до 11 осіб під час заміни або, як у цьому випадку, завдяки візитам приватних екіпажів, що фінансуються з приватних джерел. Найбільша кількість астронавтів, яку коли-небудь приймала станція (13), припадає на епоху Space Shuttle.

Хоча деяким спостерігачам умови можуть здатися тісними, насправді МКС — це доволі просторий об’єкт з безліччю модулів, де мешканці можуть працювати, відпочивати й розважатися. Місця тут вистачає усім. NASA описує цей об’єкт, який обертається на орбіті на висоті 400 км над Землею, як космічний будинок із шістьма спальнями, трьома ванними кімнатами, тренажерним залом і панорамною кімнатою із 360-градусним оглядом.

Нинішня повністю приватна місія Ax-2 — друга у своєму роді після першої у 2022 році — є результатом спільних зусиль NASA, SpaceX та Axiom Space. Нові приватні місії відкривають космос для більшої кількості людей, а також допомагають NASA фінансувати утримання та експлуатацію МКС до її виведення з експлуатації, яке наразі заплановане на 2031 рік.

Раніше ми повідомляли про те, як Axiom Space показала скафандр для місії Artemis III.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски