Метеорний потік Гемініди влаштує найяскравіший зорепад 2021 року

У ніч із понеділка на вівторок Гемініди висвітлюватимуть нічне небо перлинним грудневим зорепадом. NASA називає цей потік «одним із найяскравіших» у 2021 році через велику кількість метеорів. За даними EarthSky, очевидці зможуть побачити неозброєним оком від 50 до 120 метеорів на годину.

Метеорний потік Гемініди
Метеорний потік Гемініди. Зображення: Unsplash

Аерокосмічна адміністрація заявила, що Гемініди можна побачити у всьому світі. Але Північна півкуля надасть найкращу видимість, бо їх джерело буде у районі сузір’я Близнюків. Для спостереження за метеорними зливами найкраще підходить темне нічне небо. Річ у тім, що під час піку зорепаду Місяць буде освітлений приблизно на 77%, тому метеори може бути важко виявити. Також спостереженню завадить щільна хмарність через негоду над частиною України.

Метеорний потік Гемініди
Метеорний потік Гемініди у нічному небі. Фото: Unspash

Для тих, хто не зможе наочно спостерігати за цим «метеорним шоу», NASA транслюватиме нічне небо через свою відеокамеру в Центрі космічних польотів ім. Маршалла в Гантсвіллі, штат Алабама, починаючи з 21:00 за східним часом (4:00 за київським). Оскільки у північній та центральній частинах України у ніч на 14 грудня буде хмарно з опадами, у цих областях доведеться спостерігати за зорепадом у прямому ефірі. Мешканці інших регіонів зможуть насолодитися метеорним потоком на власні очі.

Як утворились Гемініди

Метеори Гемініди це уламки астероїда з групи аполлонів (3200) Фаетон. За даними NASA, Фаетон складно визначити, оскільки він має властивості комети й астероїда водночас. Кам’яний об’єкт перетинає орбіти всіх чотирьох внутрішніх планет Сонячної системи та підходить дуже близько до Сонця. За це він отримав свою назву на честь персонажа із грецької міфології, який керував колісницею бога Сонця Геліоса.

Згідно з довідником з метеорних потоків EarthSky 2021 року, наступним та останнім цього року буде метеорний потік Урсіди 22 грудня.

Нагадаємо також, як Німеччина та Японія планували відправити місію до астероїда Фаетон.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії