Maxar Technologies представила сервіс для полегшеного доступу до своїх знімків

Компанія Maxar Technologies презентувала свою нову платформу під назвою Maxar Geospatial Platform. Поки що її тестує обмежена кількість користувачів. Але у майбутньому доступним стане не тільки архів знімків, а й можливість їхнього замовлення та аналітика.

Maxar Technologies представили новий сервіс
Maxar Technologies представила новий сервіс. Джерело: spacenews.com

Новий сервіс від Maxar Technologies

10 липня під час конференції Esri User Conference, яка відбувалася у Сан-Дієго, представники компанії Maxar Technologies презентували новий додаток, що значно полегшить клієнтам користування її супутниковими знімками. Називається він Maxar Geospatial Platform (MGP).

Це повідомлення неабияк зацікавило користувачів по всьому світу. Адже останніми роками саме Maxar Technologies є головним постачальником важливих супутникових зображень з усього світу. Особливо важливими стали їхні світлини з початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну, оскільки вони допомагали виявити дійсний стан речей в умовах інформаційної війни.

Чимало незалежних OSINT-розслідувачів почали спиратися у своїй діяльності на супутникові світлини від Maxar Technologies. Однак їхня недоступність ставила розвиток подібних практик під сумнів.

Саме цю проблему і повинна розв’язати платформа MGP, адже її користувачам буде доступний увесь архів знімків компанії. Щоправда, це буде не безкоштовно, але без оформлення запитів чи укладання угод. Поки що система працює у тестовому режимі й доступ до неї має лише невелика кількість клієнтів Maxar Technologies.

Що собою являтиме сервіс?

Як повідомляють представники Maxar Technologies, MGP буде доступний у трьох основних варіантах. Перший призначений для можливого використання всіма охочими. Він має назву MGP Xpress. Очікується, що у ньому буде доступний увесь архів світлин об’ємом у 125 петабайт інформації.

Усе, що потрібно буде користувачу — це обрати знімок, який його цікавить, і оплатити його за допомогою банківської картки. Пізніше до цього ж сервісу додасться можливість замовляти знімки цікавих ділянок у майбутньому.

Другий різновид цього сервісу має назву MGP Pro. Він потребуватиме від своїх користувачів перевірки та спрямований насамперед на корпоративних клієнтів і державні установи. У ньому будуть доступні не тільки архівні, а й свіжі знімки земної поверхні. Тому він буде надзвичайно актуальний для потреб оборони.

Інтерфейс сервісу MGP Pro
Інтерфейс сервісу MGP Pro. Джерело: spacenews.com

У майбутньому в цьому ж режимі можна буде замовити у самої компанії отримання з указаних знімків геопросторової інформації за вказаними клієнтом параметрами. Також буде доступне отримання інформації з супутників нового покоління Legion, коли вони запрацюють.

Щодо третього продукту платформи, то він називається MGP API. Він надасть програмістам широкий набір інструментів для створення на основі MGP власних програмних продуктів.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine