Математик підтвердив можливість подорожей у часі, але не в нашому Всесвіті

Виявляється, подорож у часі насправді цілком можлива. Все, що для цього потрібно зробити, це змусити Всесвіт обертатися. Знаменитий математик Курт Ґедель вирішив з’ясувати, чи може загальна теорія відносності дозволити подорожі в минуле та за яких умов. Ті, хто знайомий з теорією Ейнштейна, знають, що це неможливо та суперечить законам фізики. Проте математик виявив, що насправді загальна теорія відносності ідеально підходить для подорожей у часі. Хитрість полягає в тому, щоб примусити Всесвіт рухатися.

Подорожі у часі
Подорожі у часі можливі лише в екзотичному Всесвіті. Фото: Unsplash

Подорож у часі в обертовому Всесвіті

Ґедель побудував штучну та відносно просту модель Всесвіту, щоб довести свою точку зору. В його моделі Всесвіт обертається та містить лише один інгредієнт. Ця складова є негативною космологічною постійною, яка протистоїть відцентровій силі обертання, щоб утримувати Всесвіт статичним. Математик виявив, що якщо рухатись певним шляхом у цьому обертовому Всесвіті, можна опинитися у своєму власному минулому. Щоб це зробити, доведеться подорожувати неймовірно далеко, на мільярди світлових років, але це цілком можливо.

Обертання Всесвіту в моделі Ґеделя — це не просто обертання речовини у космосі, а й самого простору та часу. По суті, обертання Всесвіту настільки сильно змінить потенційні шляхи вперед, що вони повертатимуть мандрівника назад до того місця, з якого він почав у власному минулому. Причому швидкість у такому випадку має бути досвітловою.

Парадокс

Можливість подорожей у часі — одна з найромантичніших ідей фантастики. Проте насправді такі мандрівки у минуле створюють парадокси та порушують наше розуміння причинно-наслідкових зв’язків. На щастя, усі спостереження вказують на те, що наш Всесвіт не обертається, тому ми «захищені» від проблем Ґеделя про подорожі в часі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Але досі залишається загадкою, чому загальна теорія відносності погоджується з цим, здавалося б, неможливим явищем. Ґедель використовував приклад обертового Всесвіту, щоб стверджувати, що загальна теорія відносності є неповною, і він, можливо, має рацію.

Раніше ми повідомляли про те, що космічний турист поділився враженнями від польоту на New Shepard та навіть побачив смерть.

За матеріалами ScienceAlert.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів