Маси зір у ранньому Всесвіті не дуже відрізнялися від сучасних

Розподіл мас світил у Всесвіті 10 млрд років тому не дуже відрізнявся від того, який ми бачимо зараз. Такий висновок вчені зробили, спостерігаючи за зоною зореутворення, умови в якій не сильно відрізняються від тих, що існували в ті часи.

Маси зір у ранньому Всесвіті були такими ж, як у сучасному
Маси зір у ранньому Всесвіті були такими ж, як у сучасному. Джерело: NAOJ

Хмара на краю Чумацького Шляху

Вчені з Національної астрономічної обсерваторії Японії використали телескоп Subaru для того, аби дослідити область зореутворення Sh 2-209, яка розташована на самому краю Чумацького Шляху. Як і інші подібні об’єкти, вона являє собою холодну газопилову хмару, у якій уже почали утворюватися молоді світила.

Однак Sh 2-209 особлива тим, що складається майже з чистого водню і має невелику частину елементів важчих за нього. Цим вона дуже схожа на колиски зореутворення, які існували приблизно 10 млрд років тому.

Це не самий початок зореутворення у Всесвіті, проте ті далекі часи мали дуже відрізнятися від сучасності. Зокрема, вчених дуже цікавить, яка частина зір, що тоді утворювалися, була важчою за Сонце, адже очікується, що на самому початку історії вони сягали гігантських розмірів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Маси зір у ранньому Всесвіті

Вчені дізналися, що Sh 2-209 містить принаймні два скупчення молодих зір. Вони є звичайним і достатньо короткочасним явищем, які виникають у ранні періоди існування світил, а потім розпадаються. Однак настільки великих кластерів так далеко від центру Чумацького Шляху вчені ще не бачили.

Більший із них містить понад 1500 молодих зір. Телескоп Subaru зміг показати, що їхня маса змінюється від 0,1 до 20 сонячних. Виявилося, що частина світил, які більші за наше, у цьому кластері лише трохи перевищує ту, що загалом спостерігається по всій Галактиці.

Також виявилося, що й частина світил, маса яких менша за сонячну, також є підвищеною у порівнянні з нормою. Все це дає вченим змогу зробити висновок, що вже 10 млрд років тому зорі, що утворювалися, за своїм розміром не сильно відрізнялися від сучасних.

Цілком можливо, що в більш ранні епохи, коли елементів важчих за водень було ще менше, дійсно існували переважно гіганти. Деякі свідчення цього факту існують. Однак достатньо швидко все прийшло до того стану, що ми спостерігаємо зараз.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів