Марсохід Rosalind Franklin відправлений на зберігання

Марсохід Rosalind Franklin відправлений на зберігання. Це сталося після того, як Європейське космічне агентство ухвалило рішення відмовитися від співпраці з росією та запуску апарата на ракеті агресора.

Ровер Rosalind Franklin (концепт). Джерело: ESA

Нагадаємо, що Rosalind Franklin планувалося запустити у вересні 2022 року з космодрому Байконур у межах місії ExoMars. Для висадки ровера на Марс мала використовуватися платформа «Казачок», побудована фахівцями НВО Лавочкіна.

Після посадки Rosalind Franklin мав зайнятися пошуком біомаркерів — з’єднань, які могли б свідчити про можливість існування життя на Червоній планеті у минулому або навіть нині. Для цього марсохід оснащений буром, здатним добувати зразки порід із глибини до 2 м, та лабораторією для його хімічного аналізу.

Російська агресія проти України поставила хрест на цих планах. ESA вирішило припинити будь-яку співпрацю з росією. За повідомленням агентства, інженери вже почали поміщати компоненти ровера на довготривале зберігання.

Ровер Rosalind Franklin і посадкова платформа «Казачок». Джерело: Thales Alenia Space

Зараз складно прогнозувати, скільки саме Rosalind Franklin залишатиметься на зберіганні. Наступне пускове вікно до Марса відкриється наприкінці 2024 року. Але, щоб ним скористатися, ESA знадобиться як ракета, так і посадкова система. Перше питання вирішується найпростіше. Теоретично Rosalind Franklin можна буде запустити як за допомогою Ariane 6, так і на ракеті американського пускового оператора.

А ось завдання створення нового посадкового модуля, тим більше в такий короткий (за мірками індустрії) термін, набагато складніше. Не виключено, що ESA не встигне його вирішити до 2024 року. У такому разі Rosalind Franklin доведеться чекати наступного вікна для польоту до Марса, яке відкриється вже на початку 2027-го.

Ви також можете почитати, як ЄС погодився ділитися з Україною секретними супутниковими знімками.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада